اطلاعات پزشکی و صنعتی

امروزه کابینت آشپزخانه در اصفهان نه تنها بعنوان یکی از ملزومات آشپزخانه بلکه به ع

کابینت گوشه آشپزخانه، ۴۰ مدل که کنج ها را زنده می کند!

امروزه کابینت آشپزخانه در اصفهان نه تنها بعنوان یکی از ملزومات آشپزخانه بلکه به عنوان یک عامل تاثیر گذار در کل دکوراسیون خانه می باشد. امروزه با توجه به نوع معماری داخلی خانه ها، آشپزخانه از تمام نقاط پذیرایی و نشیمن قابل دید است و همین در چشم بودن باعث شده است تا افزاد اهمیت بسیار زیادی به دکوراسیون وطراحی داخلی آشپزخانه بدهند. وقتی صحبت از  دکوراسیون آشپزخانه می شود، بدون شک اولین موردی که به فکرمان خطور میکند کابینت آشپزخانه است. خوشبختانه کابینت ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و انواع مدل های کابینت کلاسیک در اصفهان امروزه محبوبیت زیادی در بین مردم سرتاسر جهان پیدا کرده اند، زیرا مردم زیادی تمایل دارند حسی از دوران گذشته و نوستالژی در خانه خود داشته باشند، کابینت ها هم یکی از بهترین عناصر داخلی برای این کار هستند. بعلاوه، کابینت ها در انواع جنس و رنگ های مختلف ساخته می شوند که در میان این طرح های متنوع مدل کابینت MDF در اصفهانتوانسته اند توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب کنند. کابینت سازی در اصفهان این مطلب را برای شما عزیزان تهیه کرده است.

 

همیشه گوشه ها و کنج در هر کجای خانه، به عنوان یک مشکل و حتی یک فضای پرت شناخته می شوند و شاید خیلی از ما به دلیل نداشتن راه حلی مناسب آن ها را به حال خود رها می کنیم. این مورد به خصوص در آشپزخانه ها به دلیل وجود فضای زیاد کار وذخیره سازی بسیار مهم تلقی می شوند. کابینت های گوشه ای یکی از حیرت انگیزترین ترفندهایی است که می توان با آن به راحتی با این مشکل روبه رو شد و حتی همان فضای پرت را به یک بخش پرکاربرد تبدیل نمود. با من همراه باشید تا مدل های مختلف این نوع کابینت را به شما معرفی کنم.

 

اولین و ساده ترین راه حل برای دست یابی به چنین کابینت هایی این است که مرز بین دو کابینت که در گوشه قرار دارند را از بین برده و دو درب دولنگه استفاده نمایید. اگر قفسه بندی داخلی کابینت ها را به صورت ال شکل در نظر بگیرید، به راحتی می توانید از کل فضای داخلی کابینت استفاده نمایید. اما از آن جایی که یکی از مشکلات این کابینت ها باریک و یا طویل بودن آن هاست و به راحتی نمی توان وسایل را پیدا و جا به جا کرد، می توانید از اکسسوری های چرخان در آن ها بهره ببرید. با این کار هم ظاهر کابینت های را حفظ کرده اید و هم در عین حال فضاب ذخیره سازی زیادتری را به وجود خواهید آورد.

 

کابینت کنجی منحنی

روش دومی که می توانم به شما معرفی کنم کابینت های منحنی شکل برای گوشه هاست. این کار علاوه بر زیباتر نمودن شکل ظاهری کابینت های شما، اجازه استفاده مفید از فضای داخل آن را نیز به شما می دهد. البته ممکن است سفارش و ساخت این مدل هزینه بر و گران باشد. اما به دلیل این که هم برای کابینت های پایینی و هم برای کابینت های بالایی قابلیت اجرا دارد، در نهایت به صرفه خواهد بود. در این حالت نیز اکسسوری های چرخان به کار می آیند و طرح شما را تکمیل می کنند.

 

کابینت گوشه آشپزخانه کشویی

کشوهای عمود برهم روش سومی هستند که به شما پیشنهاد می کنم. این مدل می تواند متناسب با سایر کابینت ها دسته دار یا بدون دسته انتخاب شود. مهم نیست که شما از طرف راست آن را باز کنید یا از طرف چپ، مهم این است که هر دو طرف به صورت یک مجموعه عمل کرده و فضای پرت را به حداقل می رساند. ارتفاع و اندازه کشوها را براساس نیازتان تعیین نمایید. همان طور که از تصاویر بالا برداشت می شود، کاربردهایی برای قاشق و چنگال و حتی ظروف و قابلمه های بزرگ تر را می توانید در نظر داشته باشید.

 

کابینت کنجی آشپزخانه متحرک

این روش مانند حالت اول است با این تفاوت که درب کابینت هم درگیر اکسسوری داخل آن می شود. به این صورت که با وصل شدن بخش چرخشی داخل به درب، به محض باز شد کابینت حرکتی اتوماتیک صورت گرفته و می توانید قفسه ها را برحسب نیاز بیرون بیاورید. از بهترین مزیت های این روش این است که تمامی ظروف قابل دیدن خواهند بود و شما به راحتی از عمیق ترین بخش کابینت نیز استفاده می کنید. حتی قرارگیری سطل های بازیافت به صورت چرخشی هم می تواند گزینه ای مناسب برای این گوشه در آشپزخانه باشد. مهم ترین نکته این است که شما مشخص کنید چه کارآیی از فضای پرت خود انتظار دارید. در تصاویر بالا می توانید از انواع مدل اکسسوری های چرخان داخل کابینت ها ایده گرفته و آن ها را به کابینت های کنونی تان اضافه نمایید.

 

کابینت گوشه ای مورب

به نظر من گاهی اوقات حل کردن مشکلات را برای خودمان بسیار سخت می کنیم در حالی که می توان راه های ساده تر و کم هزینه تری را نیز پیدا کرد. کابینت های گوشه ای مورب هم یکی از همین نمونه هاست. این مدل ها نیاز به سفارش و ساخت یک طرح خاص را ندارند و به راحتی در کنار سایر کابینت ها قرار می گیرند. اما نکته دیگری که در تصاویر بالا وجود دارد قرارگیری گاز و سینک ظرف شویی در گوشه هاست. این روش هم می توانید به همان اندازه برای پرکردن فضای کنج آشپزخانه به شما کمک نماید.

 

کابینت کنج هوایی

سخت بودن استفاده از کابینت های کناری شامل حال کابینت های بالایی نیز می شوند که البته آن هم قابل حل کردن است. پیشنهاد من به شما به کارگیری روش اول برای کابینت های هوایی است. یعنی استفاده از یک یا دو درب برای کابینت های گوشه ای و قرارگیری اکسسوری های چرخان داخل آن ها. زیرا دید به قسمت های انتهایی کابینت های بالایی سخت و تقریبا غیر ممکن است بنابراین شما فقط با چرخان صفحه زیری، به راحتی وسیله و ابزار مورد نیاز خود را پیدا می کنید. البته اگر نمی خواهید آشپزخانه خود را با کابینت های گوشه ای بسته کنید، می توانید قفسه های باز را انتخاب نمایید. در این حالت از ظروف قدیمی، گلدان ها و دکوری های زیبا نیز می توانید در چیدمان قفسه ها بهره ببرید. آخرین راه حلی که فکر می کنم می تواند مشکل شما را حل نماید استفاده از کابینت های بلند در گوشه هاست. به این ترتین با ترکیب کابینت های بالایی و پایینی یک فضای ذخیره یک دست و کاملی خواهید داشت.

+ نوشته شده در  سه شنبه 1 خرداد 1397ساعت 16:26  توسط اینفو