اطلاعات پزشکی و صنعتی

خرید هاست و دامین برای راه اندازی سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین در ادامه به ارائه برخی

هاست Cloud چیست؟

خرید هاست و دامین برای راه اندازی سایت از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین در ادامه به ارائه برخی نکات در زمینه  ثبت دامین و هاست می پردازیم. برای راه اندازی سایت ابتدا باید یک دامنه ثبت کرده و پس از ثبت دامین خود به خرید سرویس هاست مورد نظر جهت بارگذاری اطلاعات وب سایت خود بر روی آن اقدام نمایید. دامنه ها بیانگر نام تجاری، نوع فعالیت و یا منطقه کاری شما است. نکته دیگری که لازم است به آن توجه شود اینست که با توجه به زبان برنامه نویسی وب سایت خود لازم است به خرید هاست لینوکس و یا خرید هاست ویندوز اقدام نمایید.

برای وب سایت هایی که دارای ترافیک بالا نیستند هاست نیاز آن ها را برآورده می سازد اما برای وب سایت های پربازدید ما دو انتخاب را پیش رو داریم: -  خرید سرور مجازی    -  خرید سرور اختصاصی

زمانی که شما اقدام به خرید سرور اختصاصی می کنید، تمامی منابع آن سرور در اختیار شماست و فقط شما از آن استفاده می نمایید اما با خرید سرور مجازی شما یک ماشین مجازی شده را بر روی سرور کنترل می کنید که ممکن هست تعداد زیادی محیط مجازی دیگر را نیز میزبانی کند. پس فقط شما نیستید که از سرور استفاده می نمایید. در سرور مجازی شما محدود به پلن هایی هستید که شرکت ارائه می نماید در صورتی که در سرور اختصاصی شما کنترل کامل را بر عهده دارید و می توانید از منابع و سی پی یو به تنهایی استفاده نمایید.

با توجه به توضیحاتی که داده شد قطعا سرور اختصاصی امکانات بیشتری نسبت به سرور مجازی در اختیار کاربر قرار می د هد اما شما باید توجه کنید که نیاز شما چیست ؟ اگر سرور مجازی پاسخگوی نیاز شما است لزومی ندارد برای خرید سرور اختصاصی هزینه کنید. چون قطعا قیمت سرور های اختصاصی نسبت به سرور های مجازی بیشتر است .

ایران وب سرور با پشتوانه نیروی کار متخصص مفتخر به عرضه هاست پرسرعت به اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

 

هاست Cloud یا همان ابری با این حال زمان زیادی نیست که از آن استفاده می‌شود ولی محبوبیت خاصی در این زمینه پیدا کرده است. هاست ابری به این معنی است که بدون آن که سایت شما دان شود و یا قطع شود به راحتی از آن می‌تواند استفاده کنید.

برای مثال وقتی که از سایت خود استفاده می‌کنید می‌توانید 1 گیگ از حجم آن را مصرف کنید و یا 10 گیگ از آن را استفاده کنید فرقی نمی‌کند چون این روند هیچ تایم و زمانبندی ندارد که باید حتما در زمان تعیین شده از آن حجم استفاده شود و یا به اتمام برسد.

 

هاست ابری یک ساختار واکنش گرایی دارد یعنی شما به اندازه استفاده خود چه بالا باشد و چه کم هزینه پرداخت می‌کنید و مدت زمان ندارد و شما می‌توانید با خیال راحت از هاست خود استفاده کنید و با خیال راحت بدون آن که اختلال در سرور ایجاد شود.

هاست ابری اینگونه است که اگر هاست دچار مشکل شد هاست‌های کمکی هستند که نگذارند هاست اصلی دچار اختلال شود و سریعا رفع اشکال می‌کنند و جایگزین هاست اصلی می‌شود. یکی از مهمترین جنبه‌های هاستینگ ابری این است که مدیریت آن در همه لحاظ امکان دارد یعنی اگر یک هاست دچار مشکل شود هاست‌های دیگر جایگزینه آن هاست می‌شود و تا مشکل آن هاست رفع شود. یعنی سرور شما متکی به یک هاست خصوصی نیست بلکه هاست‌های دیگر آن را پشتیبانی می‌کند یعنی به جای یک هاست شما چندین هاست در دسترس شما است و این عملکرد باعث می‌شود که هاست شما هیچ وقت دان نشود. و اگر هاست دچار مشکل شده است اینطور است که آن سایت در حال به روزرسانی است.

 

و در صورتی که از یک سرور بی کیفیت به عنوان فناوری ابری استفاده کنید می‌تواند خیلی سریع بازده کار را کاهش دهد. استفاده از این هاست‌ها که بعضی از شرکت‌های هاستینگ استفاده می‌کنند باعث می‌شود که اعتماد کاربران نسبت به هاست ابری از بین برود. بنابراین باید در انتخاب شرکت هاستینگ که می‌خواهید از آن استفاده کنید و باید حتما ازاعتبار و کیفیت آن شرکت مطمئن باشید تا از خدمات قوی هاست ابری استفاده بهینه انجام دهید. هاست ابری حتی از سرور خصوصی هم می‌تواند بهتر چون یک سرور از آن پشتیبانی نمی‌کنند بلکه چندین سرور آن را پشتیبانی می‌‎کنند و نمی‌گذارد سرور شما دان شود.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه 1 خرداد 1397ساعت 17:24  توسط اینفو