اطلاعات پزشکی و صنعتی

اگر بخوام به زبان ساده و به‌دوراز پیچیدگی و استفاده از اسامی شیمیایی پیچیده که اصلاً یادگرفتن ا

کفپوش اپوکسی چیست ؟

اگر بخوام به زبان ساده و به‌دوراز پیچیدگی و استفاده از اسامی شیمیایی پیچیده که اصلاً یادگرفتن اون به کار هم نمی یاد براتون توضیح بدم باید به گم که کفپوش های اپوکسی تشکیل‌شده از مواد مایع شیمیایی که به‌صورت تک جزئی و دو جزئی و سه جزئی از آنها نام می‌برند.

  • تک جزئی یعنی اون ماده با هیچی ترکیب نمی‌شود و نباید با ماده‌ای رقیق شود و یا مکملی به اون اضافه کنیم و به همون شکلی که داخل قوطی هست استفاده می شه.
  • دو جزئی به این معنی هستند که ماده‌ای مکمل به نام  هاردنر دارد ( که همان جزء دوم یا خشک ‌کن آن است یا فعال‌کننده‌ی که بعد از ترکیب این دو مواد شیمیایی آن فعال‌شده و شروع به سفت شدن می‌کند مثل چسب‌های دوقلو ) که در زمانی که می‌خواهیم از آن  استفاده کنیم هاردنر را با آن ترکیب می‌کنیم.
  • مواد سه جزئی : یعنی علاوه بر هاردنر که همان ماده ی خشک‌ کن آن است از ماده ی دیگری در ترکیب اپوکسی در آن مخلوط کرد مثل : گروت اپوکسی که یکی از موادی است که با مخلوط ۳ جزئی یعنی رنگ و سیلیس ( با دانه بندی متفاورت برای استقامت بیشتر ) و هاردنر تشکیل و آماده ی استفاده می شود.

توجه داشته باشید: در اجرای اپوکسی تینر یک جزء به حساب نمی آید د تا حد امکان سعی کنید از آن در اجرای کفپوش اپوکسی استفاده نکنید.

 

باید دقت داشته باشیم که میران ترکیب مواد اپوکسی با هاردنر آن در شرکت‌های مختلف متفاوت است و معمولاً بر روی ظرف‌های اون ها نوشته‌شده است ( میزان ترکیب این مواد بسیار مهم است و توصیه می‌کنم برای این کار از ترازوی دیجیتال استفاده کنید. چون اگر این مواد درست باهم ترکیب نشوند کفپوش هیچ موقع خشک نمی‌شود و به مشکلی بزرگ می‌خورد.)

دکوراسیون سایروس ارائه دهنده خدمات آموزش کفپوش اپوکسی در اصفهان ، آموزش اپوکسی در شیراز در خدمت شماس.

دکوراسیون سایروس ارائه دهنده خدماتی از قبیل آموزش سقف کشسان در اصفهان ، سقف کشسان در اصفهان ، آموزش کفپوش اپوکسی در اصفهان ...

اموزش کفپوش اپوکسی در اصفهان

+ نوشته شده در  شنبه 27 مرداد 1397ساعت 14:39  توسط اینفو